Sobótka Barcicka 2018

Pierwszego lipca, mimo kapryśnej pogody, na Przystani Rowerowej w Barcicach odbył się festyn „Sobótka Barcicka”. Tradycyjnie przygotowana została przez Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic Sołtysów Barcic Dolnych i Barcic. Wspaniałą zabawę rozpoczęło przedstawienie „Baśń o Nocy Świętojańskiej”, w którym wystąpili członkowie Stowarzyszenia.

Piękna scenografia i stroje ubarwiły opowieść o Janku poszukującym kwitnącej paproci, która miała mu dać szczęście. Później, mimo rzęsistego deszczu, wystąpiły barcickie dzieci, które w krótkim spektaklu recytowały piękne wiersze polskich poetów, tj. Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Marii Konopnickiej. W międzyczasie, na boisku sportowym, odbywał się turniej w piłce nożnej o Puchar Sołtysów, w którym wzięło udział 11 drużyn: 3 juniorskie i 8 seniorskich. Zwycięzcy otrzymali piękne nagrody. W namiotach, rozstawionych wokół sceny, dzieci mogły wziąć udział w różnych konkursach, namalować sobie wymarzony tatuaż, zdobyć jakąś miłą drobnostkę, skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, skoczni lub popływać w kuli po basenie. Tradycją tego festynu jest „Bieg o salceson”, oczywiście nie zabrakło śmiałków, którzy powalczyli o ten przysmak. W trakcie festynu odbył się również konkurs na najpiękniejszy wianek, w którym nagroda główna był ekspres do kawy. Po wybraniu najpiękniejszego nastąpiło puszczanie wianków w toni Popradu. Ogromnym atutem tej imprezy były przysmaki przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia, wspaniałe ciasta z sezonowymi owocami robiły furorę. Wielu przyciągał też zapach i smak grillowanego mięsa oraz smacznej „wojskowej” grochówki. Wspaniałej zabawy nie popsuła niekorzystna aura, ponieważ wielu mieszkańców Barcic i Barcic Dolnych przybyło aby skorzystać z przygotowanych atrakcji i spotkać się z przyjaciółmi czy znajomymi.

Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom, którzy swoją hojnością uatrakcyjnili imprezę, tj.: Gmina Stary Sącz, Gramet Barcice, Janel, X-BUD HANDEL, Bank Spółdzielczy w Starym Sączu, SHP Rolnik, Delikatesy Centrum w Barcicach, Piwniczanka, Fakro, Wiśniowski, Koral, PKP Polskie Linie Kolejowe, Aquaplast, Sklep ABC, Delikatesy Eugenius, Studio Urody Maria, Pan Józef Obrzud.