Barcickie Lato 2022

W niedzielę 10 lipca w Barcicach na Przystani Rowerowej, pod hasłem „Barcickie Lato”, odbył się piknik rodzinny. Impreza ta została przygotowana przez sołtysów Barcic i Barcic Dolnych oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic.

Mimo niesprzyjającej pogody, impreza rozpoczęła się o godz. 15. Dla uczestników festynu przygotowano wiele atrakcji, m.in.:

  • liczne gry i zabawy dla młodszych i starszych, jak np. rzut podkową do wiadra, zawody w rzucaniu lotkami do tarczy,
  • najmłodsi karmili Alpaki, korzystali z dmuchanej zjeżdżalni i próbowali ujeździć dzikiego mustanga,
  • starsi mogli podziwiać wystawę wiekowych motocykli i jednośladów prezentowaną przez Sołtysa Tomasz Koszkula.

Na festynie swoje stanowisko mieli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tarnowie, którzy zarówno młodszym jak i starszym prezentowali sprzęt oraz pojazdy służbowe, niezbędne do ochrony polskich granic.

Wszyscy zgromadzeni mogli skosztować przysmaków z grilla, bigosu i wyśmienitych ciast przygotowanych przez Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic.

Scena, znajdująca się na Przystani Rowerowej w Barcicach tętniła życiem. Na początek zaprezentował się zespół Bystro Kicora z Przysietnicy, następnie swoim śpiewem i humorem uczestników bawiły Panie z piwniczańskiego Stowarzyszenia Aktywne Penelopy. Na finał, porywając uczestników do tańca, na scenie pojawił się zespół Tokaj.

W trakcie trwania festynu, na obiektach Barciczanki, rozgrywany był III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Sołtysów, w którym uczestniczyło 5 drużyn: Flexergis, Carex, Strażaki (drużyna O.S.P. Barcice), Dzikie Oldboje (rodzice młodych Sokolików) oraz drużyna Czerwoni Stary Sącza. Puchar Sołtysów trafił do drużyny Czerwoni Stary Sącz, która nie przegrała ani jednego meczu.

Finał Barcickiego Lata 2022 stanowiła Piana Party, w trakcie której najmłodsi, ale nie tylko, zostali zalani wodospadem piany.

Dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy turniejów i konkursów zostali obdarowani licznymi upominkami i nagrodami. Impreza, ku zadowoleniu organizatorów, zgromadziła wielu chętnych do zabawy mieszkańców wsi, którzy wspaniale się bawili.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację „Barcickiego Lata”, a w szczególności: GMINIE STARY SĄCZ, PANU JÓZEFOWI OBRZUDOWI, FIRMĄ: JANEL, FLEXERGIS, GRAMET BARCICE, PIWNICZANKA, STUDIU URODY MARIA, KORAL, P-TRANS oraz BANKOWI SPÓŁDZIELCZEMU W STARYM SĄCZU.

Organizatorzy dziękują również O.S.P. w Barcicach, Akademii Piłkarskiej Team Barcice, oraz Barcickiej Bibliotece za pomoc w przeprowadzeniu festynu, a także Panu Krzysztofowi Ogorzałemu i Panu Kamilowi Gryźlakowi, którzy tradycyjnie już dbali o nagłośnienie i oprawę muzyczną niedzielnej imprezy.