Sobótka Barcicka 2019 r.

Noc Kupały, czyli noc świętojańska, do dziś wywołuje w ludziach wiele emocji związanych z najkrótszą czerwcową nocą w ciągu roku. Piękna jest baśń o kwitnącej tej nocy paproci, którą można znaleźć w lesie i posiąść wielkie szczęście. Tradycja polska proponuje nam przeróżne zabawy i wróżby, a Kraków słynie z puszczania wianków na Wisłę…

Tradycyjnie w Barcicach, na Przystani Rowerowej, 23 czerwca 2019 roku odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Sobótka Barcicka”. Ta wspaniała impreza została przygotowana przez Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic oraz sołtysów Barcic i Barcic Dolnych.

Na tą okoliczność Panie ze Stowarzyszenia upiekły wspaniałe ciasta oraz przygotowały przysmaki na grilla. Impreza rozpoczęła się o godz. 15, dla uczestników zostało przygotowane przeróżne atrakcje: II turniej piłki nożnej o Puchar Sołtysów, w którym wystąpiło sześć drużyn w dwóch kategoriach wiekowych, tradycyjny „Bieg o salceson” na dystansie 1200 metrów, cieszący się w tym roku rekordową obsadą; gry, zabawy i konkursy dla dzieci; dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych oraz konkurs na najpiękniejszy wianek sobótkowy.

Uczestnicy imprezy mogli również obejrzeć krótki skecz pt. „Męskie pogawędki przy piwie”, który wzbudził wiele emocji, radości i śmiechu. Czterej mężczyźni /M.Marczyk, A.Pustułka, M.Barnach, M.Trzciński/ dyskutowali przy piwie o wadach i zaletach kobiet, aby w końcu dojść do wniosku, że bez nich kiepski byłby ten świat. Potem na scenie pojawiły się najmłodsze dzieci, które pięknie ćwiczyły zumbę pod przewodnictwem swojej instruktorki Pani Ewy Janisz.

O godzinie 18 swój wspaniały koncert rozpoczął zespół muzyczny „TOKAJ”. Zagrali i zaśpiewali znane polskie przeboje podrywając obecnych do tańca. Dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy turniejów i konkursów zostali obdarowani licznymi upominkami i nagrodami. Impreza, ku zadowoleniu organizatorów, zgromadziła wielu chętnych do zabawy mieszkańców wsi, którzy wspaniale się bawili.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim którzy wsparli organizację tegorocznej „Sobótki Barcickiej”, a w szczególności: GMINIE STARY SĄCZ, PANU JÓZEFOWI OBRZUDOWI, FIRMĄ: JANEL, FLEXERGIS, GRAMET BARCICE, X-BUD HANDEL, BANK SPÓŁDZIELCZY W STARYM SĄCZU, PIWNICZANKA, FAKRO, STUDIU URODY MARIA, ROLBUD INSTAL, BUDROL, ROLBUD DACH, KORAL, S.H.P. ROLNIK, DELIKATESY EUGENIUS, BUDMAX BARCICE.