Pożar w Barcicach, spłonęły trzy stodoły.

1 grudnia 2021 r. po północy służby ratunkowe zostały wezwane do pożaru trzech budynków gospodarczych w Barcicach. Ogień zagrażał także znajdującym się w pobliżu budynkom mieszkalnym, stolarni i garażowi.

W akcji brało udział czternaście zastępów strażackich, łunę ognia było widać z daleka.

Strażacy gasili płonące stodoły, ale także zabezpieczali pobliskie budynki, które były zagrożone pożarem. Wynieśli ze stolarni łatwopalne substancje na wypadek gdyby i ten budynek zaczął się palić. Walka z żywiołem, w której brało udział sześćdziesięciu strażaków, trwała pięć godzin. Gdy sytuację udało się opanować, ratownicy zajęli się rozbiórką spalonych stodół. Niestety wszystko co znajdowało się w środku spłonęło doszczętnie. Pozostały jedynie zgliszcza. Straty jakie ponieśli właściciele są ogromne, w efekcie działania ognia całkowitemu zniszczeniu uległy trzy stodoły wraz z wyposażeniem, w tym dwoma ciągnikami i innymi maszynami rolniczymi. Wstępnie straty oszacowano na kwotę ok. 300 tys. złotych.

Pożar nie jest odosobnionym przypadkiem, to raczej straszna seria pożarów która dotyka w ostatnim czasie Barcice.

Zgodnie z informacją przekazaną przez Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu, zatrzymany został 46-letni mieszkaniec Sądecczyzny podejrzewanego o podpalenie budynków gospodarczych w Barcicach.