BARCICKIE KOLĘDOWANIE A.D. 2019

6 stycznia 2019 r. w Barcickiej Bibliotece, jak co roku, odbyło się Barcickie Kolędowanie, przygotowane przez Sołtysów Barcic, Barcic Dolnych oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic. Imprezę swoją obecnością uświetnił m. in.: Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek.

Spotkanie rozpoczął Prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Barcic Pan Przemysław Mairer, który przywitał przybyłych gości oraz poinformował, że pieniądze zebrane na corocznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym zostały tradycyjnie przekazane na cel charytatywny. W tym roku była to rehabilitacja Marty i Grzegorza. Zaprosił również zebranych do obejrzenia spektaklu bożonarodzeniowego.

W spektaklu wystąpili członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Barcic oraz przyjaciele Stowarzyszenia, reżyserowała Pani Zofia Trzcińska. Tematem przewodnim sztuki był największy problem obecnych czasów, tj. zabieganie i błędne akcenty w przedświątecznym czasie. Przedstawienie w lekki i żartobliwy sposób pokazało nasze przywary, jednocześnie dało temat do przemyśleń dla wszystkich zebranych. Spektakl został przyjęty bardzo ciepło a aktorzy nagrodzeni gromkimi brawami.

Po spektaklu głos zabrał Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek, który komplementował grę aktorów i podkreślił, iż tak liczne grono publiczności wskazuje, że tego typu imprezy potrzebne są społeczeństwu.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni goście mogli wspólnie pośpiewać kolędy przy akompaniamencie Pana Krzysztofa Ogorzałego, a także skosztować wspaniałych wypieków i poczęstunku przygotowanym przez niezastąpione Panie ze Stowarzyszenia Mieszkańców Barcic.