Przepust na ul. Stawki
W ostatnim czasie doszło do uszkodzenia „przejazdu betonowego” przez potok Przykopa na ul. Stawki w Barcicach Dolnych, związane to jest z coraz większym ruchem dużych pojazdów w tym rejonie.

Obecny przejazd zostanie naprawiony, ze środków funduszu sołeckiego Naszego sołectwa, będzie to naprawa dorabiania, mająca na celu udrożnienie przepływu wody.
Jako Sołtys w imieniu mieszkańców zwróciłem się do Burmistrza Starego Sącza o podjęcie działań mających na celu budowę w tym miejscu profesjonalnego przepustu, wraz z przebudową skrzyżowania ulic Stawki i Wygon.
Ze strony Burmistrza padła poparcie dla tego pomysłu, jeszcze w tym roku podjęte zostaną działania, w pierwszej kolejności prawno formalne, tj. wystąpienie do GP Wody polskie o określenie warunków budowy przepustu na potoku Przykopa.
Na budowę nowego przepustu będziemy jeszcze poczekać, ale prace zostały rozpoczęte, o postępach będę informował Państwa na bieżąco.




