Wieńce żniwne

W niedzielę 15 sierpnia miała miejsce uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień naszego Odpustu Parafialnego. Tradycyjnie Gospodynie z Barcic, Barcic Dolnych i Woli Kroguleckiej przygotowały piękne wieńce żniwne, które są wyrazem naszej wdzięczności za szczęśliwe zbiory, błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Najświętszej nad mieszkańcami naszej parafii. Od kilku lat wieniec dożynkowy dla Sołectwa Barcice Dolne wykonuje Pani Agata Koszkul-Gomułka wraz z Panią Marią Kowalską. Ich praca rozpoczyna się wiele tygodni przed Odpustem i obejmuje wymyślenie i opracowanie projektu, żmudne zbieranie kwiatów, ziół, zbóż i wszystkich niezbędnych materiałów do wykonania wieńca. Efekt tych działań możemy podziwiać co roku 15 sierpnia.

Wieniec co roku ma inny kształt i motyw przewodni. W tym roku była to Święta Rodzina a w latach ubiegłych m.in. Ojciec Święty Jan Paweł II czy też wizerunek Matki Boskiej Barcickiej.

Wieniec niesiony był przez mieszkańców Sołectwa Barcice Dolne, tj. Panią Agatę Koszkul-Gomułkę, Panią Marię Kowalską, Pana Wojciecha Janika i Pana Mateusza Górkę, którym w imieniu wszystkich mieszkańców Barcic Dolnych bardzo serdecznie dziękujemy.

2021

wcześniejsze kompozycje