Wieniec odpustowy Sołectwa Barcice Dolne.

15 sierpnia to święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień naszego Odpustu Parafialnego. Rok rocznie Gospodynie z Barcic, Barcic Dolnych oraz Woli Kroguleckiej przygotowują z tej okazji wieńce żniwne, które są wyrazem naszej wdzięczności za szczęśliwe zbiory, Błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Najświętszej nad mieszkańcami naszej parafii.

Tegoroczny, piękny wieniec dożynkowy dla Sołectwa Barcice Dolne przygotowany został, tradycyjnie już, przez Panią Agatę Koszkul-Gomułkę oraz Panią Marię Kowalską. Tegorocznego wieńca nie było by też gdyby nie Pan Paweł Gomułka, który tradycyjnie już odpowiada za sianie i zbiory zbóż niezbędnych do jego tworzenia, oraz pomaga w każdym przypadku ratując niejednokrotnie sytuację. Swój wkład ma także Pan Bogdan Gabryś, odpowiadający za wykonanie stelaża konstrukcji.

W tym roku, dzięki Sołtysowi Przemysławowi Mairerowi, ze środków sołeckich udało się zakupić jednolite stroje dla osób niosących wieniec.

W procesji odpustowej wieniec niesiony był przez mieszkańców Sołectwa Barcice Dolne, tj. Panią Agatę Koszkul-Gomułkę, Panią Marię Kowalską oraz Pana Mateusza Górkę wraz z synem Bartłomiejem.

W imieniu wszystkich mieszkańców Barcic Dolnych bardzo serdecznie dziękujemy.