KREATYWNE WAKACJE – wakacyjny projekt Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic

W dniach 9 do 14 sierpnia 2021 r. w budynku Świetlicy wiejskiej w Barcicach Dolnych (dawna Zerówka) odbyły się warsztaty ROBOTYKA LEGO WEDO 2.0 i MINDSTORMS EV3.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic w ramach projektu „Aktywne Wakacje” adresowanego do młodych mieszkańców Barcic oraz Barcic Dolnych.

Zajęcia były prowadzone przez profesjonalnych instruktorów z AKADEMII ROBOTYKI – CENTRUM NAUKI I ZABAWY ze Starego Sącza i uczestniczyło w nich łącznie 18 dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy wiekowe. Dzieci pracowały w dwuosobowych zespołach mając do dyspozycji 1 zestaw LEGO WEDO 2.0 lub LEGO MINDSTORMS EV3 oraz tablet z oprogramowaniem. Na każdych zajęciach budowana była inna, nowa konstrukcja inspirowana otaczającym światem.

Zajęcia były bezpłatne dla uczestników, koszty projektu pokrywała Gmina Stary Sącz. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zestaw klocków do utrwalanie efektów zajęć w domu.